Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Tüzük          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

CHP'den önerge yağmuru - CHP GEMLİK İLÇE BAŞKANLIĞI
   
 CHP'den önerge yağmuru

CHP'den önerge yağmuru
 Yazı Boyutu

 Tarih : 07.09.2013 - 00:48:16 


Çarşamba günü yapılan Gemlik Belediye Meclisi’nde CHP’li grup sözcüsü Necdet Ersoy, 5 önerge verdi.


Çarşamba günü yapılan Gemlik Belediye Meclisi’nde CHP’li grup sözcüsü Necdet Ersoy, 5 önerge verdi.
Belediye Meclisi’nde ilk oturumda verilen aradan sonra yeniden toplanan Belediye Meclisi’nde gündemdeki Daire Müdürlerinden gelen istemlerin ilgili komisyonlara gönderilmesi üzerine, bu arada Divan Başkan lığı’na yazılı önerge veren CHP Grup Sözcüsü Necdet Ersoy, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Belediye Başkan vekilinin cevaplama sı üzerine önergeleri verdim. Bunlar:
- Gemlik Belediyesi olarak görsel medyada tanıtım yapmak amacıyla para ödediniz mi?
Ödemişseniz ne kadar ödediniz?
-Yazılı medyada tanıtım ve kutlama gibi nedenlerle yapı lan reklamlara ne kadar para ödediniz?
- Almak, dağıtmak üzere herhangi bir gazetenin ücretli Belediyeden ödenen gazeteleri var mı?
Bunlar hangi gazete ler ve dergilerdir,  aylık ne kadar para ödenmektedir?
- Belediye adına bastırılıp dağıtılan dergi ve gazeteler kaç adet basılmaktadır. Bu dergi ve gazetelere ne kadar para ödenmektedir?
- Var olanlara ilaveten kaç adete bilboard yaptırdınız?
Bunlara kaç lira ödenmiştir.
Tarafıma yazılı olarak bildirilmesi”
Öte yandan, CHP’li Meclis üyesi Fikret Çolakoğlu da Belediye Meclis Başkanlığı’na verdiği önergelerde şunları sordu:
“Yazlık dinlenme alanlarına gitmek için kullanılan ve tek ulaşım yolu olan Gemlik-Armutlu Yolu’nun, özellikle yaz aylarında trafiğin daha çok yoğunlaşmasından dolayı hız kesici, uyarıcı, en gel, işaret ve trafik levhalarının konulmasının sağlanmasını ve altı aracın yoldan çıkarak ayağıya uçtuğu Bizim Fırın önündeki yolun kenarına bariyer çekilmesi için karayolları ile temas kurulmasını, bundan sonra olabilecek kazalardaki can ve mal kaybından belediyemizin sorumlu tutulamayacağı önlemlerin alınmasını talep ediyorum.”
“Anons sistemimizdeki teknik alt yapının yenilene rek, anonsların tüm mahallelerimizden daha anlaşılır netlik ve kalitede duyulmasının sağlanmasını, ayrıca anons ların yapılma saatlerinin ve tekrar sayılarının bir düzene konularak aksaklıkların gide rilmesini talep ediyorum.”
“Yaklaşık 23 yıl önce Kurşunlu Belediye Başkanı Bayram Demir öncülüğünde kazılarak ortaya çıkarılan Bizanslılar tarafından yaptırılan, 9. yüzyıldan kalma Kurşunlu sahilindeki, (Higos Aberkios) Manastır Kilisesi hakkında Anıtlar Yüksek Kurulu ile yapılan görüşmeler hangi aşamada?
2010 yılında, Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Güler tarafından Yunanistan heyeti ile başlatılmış olan rölöve, restitüzyon projeleri, e-teknik raporları hazırlanan, dünya mirası olan bu Manastır’ın turiz me kazandırılmasının Gemlik’imi ze yarlarlı olacağını düşünüyorum. 
Bu konu ile ilgili çalışmaların başlatılmasını teklif ediyorum.” dedi.
Öte yandan, Çolak oğlu Gemlik’e giriş kullanılan Terminal köprüsüne üst sinyalizasyon sistemin kurulmasının başlatılmasını istedi.
Çolakoğlu, bir başka önergesinde ise Gemlik-İstanbul ara sında Büyükşehir Belediyesi tarafından Deniz kuşu uçak seferleri yolcu iskelesi indirme ve bin dirme iskelesinin da ha uygun yere taşınmasını, ayrıca araç park yerlerinin de Gemlik’e tekrar kaza nılmasını önerdi. Editör :  Chp Gemlik İlçe Başkanlığı

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi
 
 
 

 

Henüz Yorum Yapılmamış.
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
TÜRK METALDEN CHP’YE ZİYARET TÜRK METALDEN CHP’YE ZİYARET
Türk Metal Sendikası Gemlik Şube Başkanı Kemal Durmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ,CHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Sertaslan ve Yönetim Kurulu Üyelerine Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundular...

CHP Gençlik Kollarından Bursa Nutku
CHP 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi
 
 Takvim

Şubat 2016

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 127
 Dün : 164
 Toplam : 92878
 Ip No : 54.90.107.30
     

 
 Son Haberler
GEMLİK “ SATIŞ”A GELİYOR! CHP Gemlik İlçe Örgütü Gemlik Belediyesi Tarafından Satışa Çıkarılan Mallara Tepki Koydu. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Sertaslan yaptığı basın toplantısında,köy iken mahalleye dönüşen yerlerdeki eski köy tüzel kişiliklerine ait olan malların Gemlik Belediyesi tarafından satışa çıkarılmasına tepki koymuştu. Bu anlamda da geçtiğimiz hafta sonu ,İlçe başkanı Mehmet Sertaslan,İlçe yöneticileri,meclis üyeleri ,kadın ve gençlik kolu ilçenin tüm köylerine bir dizi ziyaretlerde bulundular. Ziyaretleri esnasında Sertaslan”Belediye mallarının tamamına yakınının satışa çıkarıldığını,belediyenin 249 parça malı sattığını,tüm köylerde toplam 416 dönüm tarla ve bahçe,117 dönüm zeytinlik,69 dönüm arsa,evler,fırınlar,dükkanlar,çay bahçesi,düğün salonu,benzin istasyonu,imarlı otel arsalarını satışa çıkardığını hatta çarşıdaki AVM’nin bile satış da olduğunu köylü vatandaşa anlattı. Sertaslan”Bu mallar yılların birikimi,halkımızın alın teri,kimsenin babasının malı değil.Eğer AKP’li belediye bu malları satacağını seçimden önce halka anlatsaydı,söyleseydi bu kadar oy alır mıydı,kazanabilir miydi?Bu halkı kandırmak,yanıltmak değil mi?!.Refik Yılmaz çalışınca oluyor diyor ama maalesef görüyoruz ki satınca anca oldurabiliyorlarmış.Çalışmadan kazanmak buna denir.Satılan köy tüzel kişiliklerine ait mallardan elde edilecek gelirler o yöre halkının çıkarları ve ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacak mı,yoksa her şey oldu-bitti’ye mi getirilmeye mi çalışılıyor? Yoksa yine biz yaptık oldu mantığını mı kullanacaklar…”şeklinde konuştu.
 
 Popüler Haberler
 
 Hava Durumu 


Başkanın Mesajı | Haberler | Etkinlik | İlçe Yönetimi | Gençlik Kolları | Kadın Kolları | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 09.09.1923- CHP GEMLİK İLÇE BAŞKANLIĞI - Tüm Hakları Saklıdır. 

Çilem.Net